Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Uroczystość Wszystkich Świętych

XXXI  tydzień zwykły

 1  listopada  2020  roku

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o parafialną świątynię, dziękujemy za włożoną pracę w sprzątanie, dezynfekcję i przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 26 C.

Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to pierwsza niedziela miesiąca – składka na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Dziękujemy za ofiary.

Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych ZmarłychDzień Zaduszny. Msze Święte: 700, 900, 1100, 1600 i 1800. Na Mszach Świętych do południa i o 1600 „wypominki”, a o 1800 nieszpory za zmarłych.

Przypominamy o możliwości zyskiwania odpustów i ofiarowania ich za zmarłych w miesiącu listopadzie. Dni zyskania odpustu, warunki i przypisane modlitwy podane były przed tygodniem w komunikacie Penitencjarii Apostolskiej.

W czwartek i piątek spowiedź od godz. 1700. Wszyscy, którzy lękają się o swoje zdrowie i czują się zagrożeni, a systematycznie praktykowali dotąd pierwsze piątki i soboty miesiąca, korzystając z dyspens udzielonych przez Kościół, mogą przyjąć Komunię Świętą „duchowną”. O warunkach jakie trzeba spełnić aby uzyskać odpust i korzystać z dyspensy informowaliśmy przed tygodniem.

W czwartek od godz. 1730 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W sobotę od 1700 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

Do chorych z posługą sakramentalną udajemy się tylko na indywidualną prośbę.

W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca uroczysty chrzest na Mszy świętej o godz. 1130. Składka na tacę przeznaczona jest na prace budowlane i wykończeniowe.

Jest do nabycia listopadowy numer Gazetki ropczyckich parafii „WSPÓLNOTA Królowej Rodzin”. Znajdziemy tam wiele ciekawych i aktualnych artykułów.

Niestety chochlik drukarski sprawił, ze pomimo wysiłku redaktorów pojawiły się błędy w druku i orografii, za co przepraszamy. Również informacje o odpustach z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych na ten rok, w związku z sytuacją epidemiologiczną są nieaktualne.