Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

PIELGRZYMKA AUTOKAROWO-SAMOLOTOWA DO PORTUGALII, HISZPANII  I FRANCJI

W DNIACH 01-10.07.2018

INFORMACJE DO POBRANIA W FORMACIE *.doc KLIKNIJ TUTAJ

lub poniżej :

 

SINTRA, LIZBONA, FATIMA, PORTO, SANTIAGO DE COMPOSTELA,

LOURDES, AWINION, LA SALETTE, MARIAZELL

 

1 lipiec– Msza św. rozpoczynająca Pielgrzymkę do Fatimy o godz. 11.00. Po Mszy transfer autokarem do Pyrzowic. 15.30 odprawa. Odlot samolotu o godz. 17.30. Przylot do Lizbony o godz. 20.30. Transfer do hotelu w okolicy Lizbony. Nocleg.
 

2 lipiec – śniadanie. Przejazd do Sintry (ok.40 km), miasteczka wpisanego na listę światowego Dziedzictwa UNESCO, urzekającego swym pięknem. Spacer po Starym Mieście, wąskimi, stromymi uliczkami. Przejazd do Lizbony. Spacer po stolicy Portugalii: Stare Centrum: Rossio – najruchliwszy plac miasta, Teatr Narodowy, Kolumna Koryncka uwieńczona postacią Piotra IV, Praca dos Restauradores – obelisk cesarza Maksymiliana IV; Alfama (Stare Miasto): katedra, kościół św. Antoniego Padewskiego; Belem: klasztor  Hieronimitów, wieża obronna: Torre de Belem. Przejazd do hotelu w kierunku Fatimy ( ok. 130 km). Kolacja. Nocleg.

 

3 lipiec – śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego – kaplica Objawień, stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, Kościół Nowy –Świętej Trójcy. Msza Święta, czas na indywidualną modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny. Zwiedzanie rodzinnej wioski Hiacynty, siostry Łucji i Franciszka – Aljustrel. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Udział w nabożeństwie różańcowym a następnie w procesji ze świecami. Nocleg.

 

4 lipiec –  śniadanie. Przejazd do Porto ( ok. 200 km). Spacer po romantycznej, urzekającej swym pięknem stolicy północnej Portugalii, gdzie niedaleko gwarnych uliczek zabytkowego centrum z budynkami zdobionymi niebieskimi azulejos, znajdują się tajemnicze ogrody, zaciszne parki oraz piaszczyste plaże omywane błękitnymi wodami oceanu. Magiczna atmosfera miasta nie pozwala na długo o nim zapomnieć. Przejazd do hotelu w okolicy Santiago de Compostela (ok. 235 km).  Kolacja.  Nocleg.

 

5 lipiec – śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Zwiedzanie Sanktuarium św. Jakuba Apostoła, którego marmurowy grobowiec został odkryty ok. 800 r. i odtąd stał się jednym z najważniejszych szlaków pątniczych. Zwiedzanie katedry św. Jakuba z XI w. i spacer po Starym Mieście. Przejazd do hotelu w okolicy. Przejazd na nocleg w okolice Bilbao ( ok. 550 km). Kolacja. Nocleg.

 

6 lipiec– śniadanie. Przejazd do Lourdes (ok. 300 km), najsłynniejszego Sanktuarium we Francji u stóp Pirenejów, w którym Matka Boża objawiała się w 1858 r. Bernadecie Soubirous. W 2018 roku przeżywamy wielki Jubileusz – 160 rocznicy objawień Matki Bożej w Lourdes.. Krótki spacer po Sanktuarium. Msza Święta. Nawiedzenie sanktuarium: Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańcowa, krypta, Grota Massabielska. Czas na kąpiele w basenach z cudownego źródła. Spacer do młyna – domu  rodziców św. Bernedetty. Powrót do Sanktuarium. Czas na modlitwę indywidualną. Przejazd do hotelu. Kolacja. Udział w wieczornej procesji ze świecami. Powrót do hotelu. Nocleg.
 

7 lipiec – śniadanie. Przejazd do hotelu w okolicy La Salette ( ok. 760 km). Po drodze krótki postój w Awinionie. . Spacer po prowansalskim mieście: Katedra Notre Dame des Doms ze złoconym posągiem Madonny na szczycie wieży, Pałac Papieski ( z zewnątrz), uważany za najcenniejszy zabytek gotyckiej architektury na świecie, wpisany na listę światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, Most Awinioński – Pont Saint-Bénézet. Kolacja w hotelu w okolicy La Salette. Nocleg.
 

8 lipiec– śniadanie. Przejazd do Sanktuarium w La Salette, które każdego roku przyciąga setki tysięcy pielgrzymów z całego świata. La Salette położone jest na wysokości 1.800 m n.p.m. Msza św. Modlitwa indywidualna w Sanktuarium Płaczącej Madonny.  Ok. godz. 16.00 wyjazd i przejazd na nocleg we Włoszech, na Wybrzeżu Liguryjskim( ok. 480 km). Kolacja. Nocleg.

 

9 lipiec – śniadanie. Pobyt nad morzem. Kolacja. W godzinach wieczornych wyjazd do Mariazell  (ok. 750 km). Nocny przejazd przez Włochy i Austrię.

 

10 lipiec – przyjazd w godzinach rannych do Mariazell, w którym planowany jest 2 godzinny pobyt. Nawiedzenie cudownej kaplicy z drewnianą figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. Wyjazd do Ropczyc (750 km). Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

 

 

CENA:

3.500 zł. przy grupie pielgrzymkowej 46-47 osobowej

 

Cena obejmuje: 8 noclegów ze  śniadaniami w hotelach **/*** ( pokoje 2,3 osobowe z łazienkami): 1 w okolicy Lizbony, 1 w okolicy Fatimy, 1 w Fatimie,  1 w okolicy Santiago de Compostela, 1 w okolicy Bilbao, 1 w Lourdes, 1 w okolicy La Salette, 1 na Liguryjskim Wybrzeżu, 8 kolacji (napoje dodatkowo płatne) w 1. dniu nie ma kolacji ze względu na późny przyjazd do hotelu, obligatoryjnych przewodników, realizację programu, bilet lotniczy na trasie Pyrzowice-Lizbona, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg., transfer z Ropczyc na lotnisko w Pyrzowicach, przejazd komfortowym autokarem na trasie Lizbona  – Ropczyce, opiekę pilota-przewodnika, zestaw słuchawkowy TOUR GUIDE, ubezpieczenie KL (obejmuje również choroby przewlekłe), NNW  i bagażu.

 

 

Bagaż podręczny

Każdy pasażer linii lotniczych może zabrać na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego. W cenie każdego biletu jest jedna sztuka bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x23 cm i maksymalnej wadze 10 kg. Takie wymiary może mieć torba lub walizka. Ważne, by była to jedna rzecz. W liniach lotniczych damska torebka jest traktowana jak jedna sztuka bagażu podręcznego. Jeśli chcesz zabrać na pokład torebkę i walizkę, spróbuj umieścić jedną w drugiej.

Dodatkowo każdy pasażer może zabrać na pokład kurtkę, sweter czy koc, telefon komórkowy, materiały do czytania podczas lotu

 

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego bagażu do samolotu:

Bagażu rejestrowanego o wymiarach: 149,9 × 119,4 × 171,5 cm do  20 kg.

Zakup w czasie przed wylotem: 250 zł.

 

Kieszonkowe: 150 Euro dla pamiątek, dewocjonaliów, przekąsek, wody – wystarczy. Rezerwowo można zabrać kartę i płacić wg przelicznika jak w kantorze.