Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Drogie Babcie i Dziadkowie

 

Z wyrazami podziękowań oraz szacunku za Państwa trud włożony w wychowywanie kolejnych pokoleń mieszkańców naszego powiatu, składamy Państwu życzenia zdrowia, radości oraz samych bezpiecznych dni.

Jednocześnie, właśnie z troski o Państwa bezpieczeństwo, przypominamy o kilku istotnych kwestiach, które mogą uratować Państwa dorobek życia przed przestępcami:

– Zawsze należy zamykać drzwi wejściowe do domu. Nawet kiedy wychodzą Państwo tylko do sąsiada, pobliskiego sklepu czy do ogródka „za domem”.

– Nie wpuszczajcie do domu nieznajomych. Jeśli ktoś przedstawia się jako urzędnik poproście o dokument powierzający ten fakt, a w razie wątpliwości zadzwońcie do danego urzędu (na numer przez Państwa ustalony, a nie podany przez tą osobę) lub do kogoś z rodziny i poproście o pomoc.

– Kiedy na Państwa telefon zadzwoni ktoś, kto będzie podawał się za policjanta czy prokuratora, i będzie nalegał na przekazanie pieniędzy aby ratować któregoś z członków Państwa rodziny przed odpowiedzialnością karną, należy rozłączyć się, gdyż policjanci i prokuratorzy NIGDY nie proszą o jakiekolwiek pieniądze.

– Jeśli zadzwoni do Państwa ktoś, kto przedstawi się jako „wnuczek” lub „wnuczka”, i również będzie mówił o konieczności przekazania komuś pieniędzy, także należy się rozłączyć, a następnie samodzielnie przedzwonić do tej osoby, na numer który zapewne macie Państwo zapisany w swoim telefonie, z pytaniem czy stało się coś złego.

Proszę pamiętać, że proszenie o pomoc i radę, czasami nawet młodszych od siebie, jest wyrazem rozsądku i może zwiększyć Państwa bezpieczeństwo.