Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 sierpnia 2020 roku

 

 Dzisiaj w liturgii Kościoła obchodzimy święto Matki Bożej Anielskiej – Porcjunkuli. Daje nam ono możliwość zyskania odpustu zupełnego. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie kościoła, stan łaski uświęcającej, Komunia Święta i odmówienie modlitwy: Ojcze Nasz, Wierzę w Boga… i modlitwy w intencji wyznaczonej przez Ojca Świętego. 

Rodzinom, które w minionym tygodniu troszczyły się o parafialną świątynię, dziękujemy za włożoną pracę, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O  dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej AK 2, kl. 2 i 3.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone do na tacę przeznaczone na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać!

Na środki transportu dla polskich misjonarzy w parafii złożono 4620 zł i 5 funtów brytyjskich. Bóg zapłać!

W czwartek i piątek spowiedź od godz. 1800. W czwartek prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1830.

W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego – Odpust w ropczyckiej Farze. Głowna Msza Święta o godz. 1800

W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca uroczysty chrzest. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele budowlane w parafii. 

We wtorek 4-go sierpnia rozpoczyna się 43 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ze względu na okoliczności ma bardzo ograniczony charakter. Dlatego zachęcamy aby poprzez programy Radia VIA łączyć się z wędrującymi przewodnikami grup pielgrzymkowych. Codziennie w czasie Mszy Świętej pamiętamy o pielgrzymujących.

Wczoraj z naszej parafii wyruszyła do Częstochowy pielgrzymka rowerowa. Dzisiaj staną na Jasnej Górze przed wizerunkiem Czarnej Madonny zawierzając Jej sprawy osobiste, parafii i Ojczyzny. Łączymy się z Nimi w modlitwie. Pod Twoją obronę…