Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

I  NIEDZIELA  ADWENTU

2 grudnia 2018 roku

               

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna ADWENT. Jest to czas w życiu Kościoła radosnego oczekiwania na Święta Narodzenia Pańskiego. Od jutra w dni powszednia wieczorem roraty. Do udziału w nabożeństwach wieczornych zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami. Jak w minionych latach, prosimy aby dzieci składały karteczki z imionami do koszyczka.

We wtorek ODPUST ku czci Świętej Barbary. Msze Święte o godz. 700 (roraty), 900 i suma o 1800. Do uczestnictwa w uroczystej sumie zapraszamy szczególnie poczty sztandarowe, strażaków, harcerzy, strzelców, Sekcję Muzyczną ŚDM, KSM i Oazę.

Wszystkim, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Rataja.

Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1700. W czwartek możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1730.

W tym dniu liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja biskupa. Po Mszy wieczornej spotkanie grup duszpasterskich ze świętym Mikołajem w sali katechetycznej. Jeśli rodzice chcą w ten sposób obdarować swoje dzieci, to od godz. 1730 do 1800 w Domu Parafialnym, w salce można składać przygotowane upominki.

W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 700, 900 i 1800.

W niedzielę na sumie uroczysty chrzest. Składka na tacę przeznaczona jest na cele budowlane. Druga niedziela Adwentu tradycyjnie jest „Dniem modlitwy i pomoc materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Do puszek będą zbierane ofiary na ten cel.

Pan Witold w tym tygodniu odwiedzi mieszkańców parafii z opłatkami od godz. 1630 :

poniedziałek:       Żeromskiego 1 i 3

środa:                  Żeromskiego 2 i 4

czwartek:             Żeromskiego 6 i 8

piątek:                 Żeromskiego 5 i 7

sobota (od 1000):  domki przy ul. Pułaskiego  i Asnyka (od strony boiska sportowego).

 

U młodzieży, przed kościołem jest do nabycia bogato ilustrowany, okolicznościowy kalendarz parafialny na przyszły rok. Zaznaczono w nim istotne wydarzenia z życia parafialnego.  Kalendarz może być cenną pamiątką lub miłym upominkiem . Koszt wydania to 15 zł. Przy tej okazji można złożyć drobną ofiarę na rzecz młodzieżowych grup duszpasterskich działających przy parafii.

Jest do nabycia również nowy numer WSPÓLNOTY KRÓLOWEJ RODZIN – gazetki ropczyckich parafii.