Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

II NIEDZIELA WIELKANOCY

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

3 kwietnia 2016 roku

 

Dziękujemy mieszkańcom, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej nr 8.

Dzisiejsza niedziela Miłosierdzia Bożego jest patronalnym świętem CARITAS. Przed obrazem Jezusa Miłosiernego wyłożony jest kosz, gdzie można złożyć ofiary z wielkopostnych skarbonek Caritas i ofiary indywidualne przeznaczone dla potrzebujących. Wszystkim przedstawicielom CARITAS wyrażamy wdzięczność za całoroczną współpracę z parafią i za cichą, często mało dostrzegalną przez innych, troskę i pomoc potrzebującym. Bóg zapłać!

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na diecezjalną CARITAS.

Jutro przypada liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na słowa mówiące o tajemnicy wcielenia „I za sprawą Ducha Świętego...” przyklęka się tak, jak w Boże Narodzenie.

W czwartek (pierwszy czwartek miesiąca) na pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.

W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca na sumie uroczysty chrzest.

Składka na tacę przeznaczona jest na budowę kościoła.

W związku ze zbliżającym się jubileuszem Chrztu Polski, będzie można nabyć pamiątkowe kropielniczki, wykonane z mielonego alabastru i żywicy, które jak stara polska tradycja podpowiada możemy zawiesić przy wejściowych drzwiach naszych domów i mieszkań.

Przyszła niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Między Mszami Świętymi będziemy mogli posłuchać fragmentów Pisma Świętego.

Jest do nabycia nowy numer Pisma Ropczyckich Parafii – Wspólnota Królowej Rodzin.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ropczycach świadczący terapię, edukację i wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zaprasza serdecznie rodziców, dzieci i młodzież na dni otwarte szkoły (4 kwietnia) w Ropczycach ul. Stefana kardynała Wyszyńskiego 14.