Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

IX   NIEDZIELA   ZWYKŁA

3  czerwca 2018 roku

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej nr 3 klatka 3 i 4.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na cele diecezjalne.

Dziękujemy Wszystkim za udział w eucharystycznej procesji Bożego Ciała. Słowa wdzięczności kierujemy do osób, które wzniosły stacyjne ołtarze. Za uczestnictwo dziękujemy dzieciom, strażakom, pocztom sztandarowym, orkiestrze, niosącym feretrony; harcerzom i Policji za troskę o nasze bezpieczeństwo, Liturgicznej Służbie Ołtarza za oprawę liturgii i nagłośnienie, panom Organistom za prowadzenie śpiewu. Bóg zapłać!

Przez oktawę Bożego Ciała w ropczyckich parafiach po wieczornych Mszach Świętych odbywają się procesje eucharystyczne. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.

W czwartek na pół godziny przed wieczorną Eucharystią możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie procesja eucharystyczna i Msza Święta. Na zakończenie błogosławieństwo wianków, ziół i dzieci.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca na sumie uroczysty chrzest. Składka na tacę przeznaczona jest na cele budowlane w parafii.

W poniedziałek o godz. 1800 odbędzie się spotkanie organizacyjne z kandydatami na ministrantów. Wszystkich chłopców, szczególnie po pierwszej Komunii Świętej zapraszamy.

Jest do nabycia nowy numer gazetki WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ RODZIN – pisma ropczyckich parafii. W niej ciekawe artykuły i informacje związane z naszą parafią. Zapraszamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.