Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

I Niedziela Adwentu

03.12.2023

Dzisiaj rozpoczynamy ADWENT – jest to okres, kiedy w życiu Kościoła w szczególny sposób przygotowujemy się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Od jutra roraty. Do udziału w tych nabożeństwach zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci z lampionami. Prosimy, aby dzieci przygotowały na każdy dzień karteczki z imionami i składały je do koszyczka. Msze święte roratnie celebrujemy wieczorem w dni powszednie. Wyjątkowo jutro roraty będą o godz. 700 ze względu na odpust parafialny.

 

Dziękujemy przedstawicielom dyżurujących rodzin za troskę o naszą parafialną świątynię, wdzięczni jesteśmy za zaangażowanie w prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 1, klatka 7 i A K 2, klatka 1.

Jutro odpust ku czci świętej BARBARY – patronki parafii. Msze święte o godz. 700, 900 i suma o 1800. Słowo Boże wygłosi ks. dr Nikodem Rybczyk, a wieczornej Eucharystii będzie przewodniczył ks. prałat Kazimierz Szkaradek. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości i przypominamy o możliwości zyskania odpustu.

W czwartek (pierwszy czwartek miesiąca) od godz. 1700 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie Nowenna ku czci św. Barbary, modlitwy o powołania i Eucharystia.

W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 700, 900 i 1800. Od godz. 1200 do 1300 GODZINA ŁASKI. Możliwość wspólnej modlitwy w kościele.

Można nabyć:

U przedstawicieli parafialnej Caritas świece na stół wigilijny (duże 18 zł i małe 8 zł).

U pana Organisty świąteczne opłatki.

U ministrantów i młodzieży z OAZY „zdrapkę adwentową”.

We wtorek 5 grudnia o godz. 1645 w kościele spotkanie ze świętym Mikołajem dla dziecięcych i młodzieżowych grup duszpasterskich. Gdyby ktoś chciał skorzystać z okazji i w ten sposób obdarować swoje dziecko na tym spotkaniu, prosimy by paczki składać w zakrystii od 1630.

W przyszła niedzielę, drugą miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na nowe ławki.

Jest do nabycia adwentowo-świąteczny numer: „Wspólnota Królowej Rodzin – Pismo Ropczyckich Parafii”. W tym numerze tematy aktualne i dotyczące zagadnień związanych z Bożym Narodzeniem.