Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

II NIEDZIELA ADWENTU

Odpust ku czci świętej BARBARY

4 grudnia 2022 roku

 

 

Dziękujemy wszystkim przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troskliwą opieką naszą parafialną świątynię. Wdzięczni jesteśmy za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej nr 8.

Dzisiaj po Mszach świętych do puszek zbierane są ofiary na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy za ofiarność.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Dziękujemy za składane przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej dary materialne dla potrzebujących. Od przyszłej niedzieli parafialna Caritas rozprowadzać będzie świece na stół wigilijny.

W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 700, 900 i 1800.

W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca na sumie uroczysty chrzest. Składaka przeznaczona jest na prace wykończeniowe w kościele.

W poniedziałek o godz. 1645 w kościele będzie spotkanie ze świętym Mikołajem dla dziecięcych i młodzieżowych grup duszpasterskich. Gdyby ktoś chciał skorzystać z okazji i w ten sposób obdarować swoje dziecko na tym spotkaniu, to paczki prosimy składać w zakrystii od 1615.

Dzisiaj i za tydzień u ministrantów i Oazy można odebrać „sianko na stół wigilijny” i religijne kartki świąteczne. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na działalność grup duszpasterskich.

U pana Organisty można odebrać opłatki wigilijne.

Jest do nabycia nowy numer WSPÓLNOTY KRÓLOWEJ RODZIN – gazetki ropczyckich parafii. Oprócz aktualnych informacji dotyczących życia naszych parafii, warto zwrócić uwagę na specjalny dodatek : Dzieci w wirtualnej sieci – poradnik dla rodziców.
W tej broszurze zawarto szereg praktycznych rad i informacji, jak rozpoznać czy dziecko nie jest uzależnione od komputera, telefonu i jak je chronić przed zagrożeniami wirtualnego świata.