Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

V Niedziela Zwykła

5 lutego 2023 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się  o nasz kościół. Wdzięczni jesteśmy za prace porządkowe i przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Konarskiego 9.

Paniom i panom dziękujemy za pomoc w rozebraniu świątecznych dekoracji i uporządkowanie kościoła. Bóg zapłać!

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę na rzecz diecezji i Seminarium Duchownego.

W przyszłą sobotę 11 lutego przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. O godz. 900 dodatkowa Msza święta z obrzędem namaszczenia chorych. Sakrament ten mogą przyjąć osoby chore i starsze, które nie czują się w pełni sił. Przypominamy, że sakrament chorych przyjmujemy w stanie łaski uświęcającej. Okazja do spowiedzi jest codziennie w dni powszednie przed każdą Mszą świętą.

W przyszłą niedzielę na sumie uroczysty chrzest dzieci. Składka na tacę przeznaczona jest na prace wykończeniowe i wystrój kościoła. Niedługo zostaną zamontowane ławki w prezbiterium dla ministrantów i asysty. Dobiegają końca prace porządkowe i wykończeniowe na poddaszach i klatkach schodowych, przygotowywana jest także nowa łazienka i toaleta dla wiernych.

W parafii Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim od 7 lutego we wtorki i piątki będą odbywać się katechezy dla wszystkich, którzy chcieliby wejść na drogę neokatechumenatu. Spotkania będą o godzinie 1900. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Jest do nabycia nowy numer gazetki ropczyckich parafii Wspólnota – Królowej Rodzin.

 

Informacja:

Burmistrz Ropczyc informuje o możliwości składania wniosków o nadanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

Szczegóły na tablicy ogłoszeń.