Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXXI Niedziela Zwykła

5  listopada  2017 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na uroczystości i niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! Przygotowanie świątyni na niedzielę będzie w czwartek ze względu na piątkową wieczornicę.

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Rataja.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać!

Przyszła niedziela jest drugą miesiąca. Na sumie uroczysty chrzest. Składka na tacę przeznaczona jest na budowę kościoła. Niedzielę tę przeżywać będziemy jako Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym pod hasłem Ocalmy Chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy naszej parafii serdecznie zaprasza w piątek 10-go listopada na krótką, patriotyczną wieczornicę z okazji Święta Niepodległości. Rozpoczęcie bezpośrednio po wieczornej Eucharystii.

Samorząd Miasta i Gminy Ropczyce zaprasza na uroczyste obchody Święta Niepodległości, które odbędą się w sobotę 11 listopada. Uroczystości rozpocznie  Msza Święta w ropczyckiej Farze o godz. 915. Następnie złożenie kwiatów pod pamiątkowymi tablicami i Pomnikiem Pamięci. dalsza część uroczystości odbędzie się w Centrum Kultury.

Jest do nabycia nowy numer gazetki ropczyckich parafii WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ RODZIN.

U ministrantów można nabyć „Ewangelię na każdy dzień” (10 zł).

W czwartek 9-go listopada o godz. 1700  w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Konarskiego będzie zebranie środowiskowe dla mieszkańców Osiedla Świętej Barbary. Celem zebrania jest złożenie sprawozdania z działalności gminy i istotne informacje o sprawach społecznych, gospodarczych i bieżących oraz planach na rok przyszły. Organizatorzy serdecznie zapraszają.