Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

X niedziela zwykła 6 czerwca 2021 r.

 

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, przeznaczone na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Bóg zapłać!

Przedstawicielom mieszkańców, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz parafialny kościół, pracowali przy sprzątaniu, dezynfekcji i przygotowaniu świątyni na Boże Ciało i niedzielę oraz za złożoną znaczną ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Żeromskiego 1.

Jesteśmy wdzięczni Wszystkim, którzy brali udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy, asystę z feretronami i obecność strażaków, dziękujemy za uporządkowanie terenu przy ołtarzach i kościele. Policji dziękujemy za troskę o bezpieczeństwo uczestników procesji. Serdeczne Bóg zapłać!!!

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na zakończenie liturgii błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół.

W piątek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Setna rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na Mszach świętych odnowimy ten Akt zawierzenia Bożemu Sercu. W piątek dodatkowa Msza święta o godz. 1700 dla klasy 4 Szkoły Podstawowej jako Rocznica Pierwszej Komunii Świętej.

W sobotę liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W niedzielę 13-go czerwca o godz. 1900 kolejne nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową.

W środę o godz. 1730 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

W piątek 11 czerwca o godz. 1800 w kościele spotkanie rodziców i młodzieży klas 6 SP pragnących przygotowywać się do bierzmowania w naszej parafii.

Od 31 lipca do 1 sierpnia odbędzie się kolejna rowerowa pielgrzymka z Ropczyc na Jasną Górę. W środę 4 sierpnia autokarowa pielgrzymka do Lichenia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zapisy i bliższe informacje u ks. Pawła do 20 czerwca.

Ja co roku w okresie wakacyjnym na terenie naszego powiatu będą przebywać dzieci i młodzież z Domów Dziecka prowadzonych przez Siostry Michalitki. Rodziny, które chciałyby gościć te dzieci przez dwa tygodnie w swoich domach prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

PUK informuje, że w czwartek 10 czerwca na stacji wodociągów będą wydawane worki na odpady (godz. 1000 – 1600).