Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

6 września 2020 roku

 

Rodzinom, które w minionym tygodniu troszczyły się o parafialną świątynię, dziękujemy za włożoną pracę, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 3, kl. 5, 6 i 7.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Bóg zapłać!

W poniedziałek spotkania dzieci i młodzieży przygotowujących się do przyjęcia sakramentów świętych oraz ich rodziców. O godzinie 1810 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się w tym roku do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Po spotkaniu Msza święta. Uczniowie klas siódmych rozpoczynają bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania – sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Zapraszamy młodzież i rodziców na Mszę świętą o godz. 1900 i krótkie spotkanie po liturgii. W czasie Mszy świętej rozdanie indeksów.

Jeżeli są dorośli, którzy jeszcze nie przyjęli sakramentu bierzmowania, a chcą to uczynić, prosimy zgłosić się w najbliższym tygodniu do Kancelarii Parafialnej.

We wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca na sumie uroczysty chrzest. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele budowlane w parafii. Jest to 13 dzień miesiąca. Wieczorem o godz. 1900 Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi ks. Andrzej Tokarz wikariusz z parafii św. Michała Archanioła w Ropczycach. Procesja różańcowa wokół kościoła.

W sobotę wspomnienie liturgiczne Najświętszego Imienia Maryi. W ropczyckim sanktuarium odpust. Msze święte o godz. 900, 1100, 1630 i 1800 (suma).

Wczoraj w Zawadzie nabożeństwem Dróżek Różańcowych rozpoczął się Wielki Odpust w 100-lecie koronacji obrazu Matki Bożej. Parafia pw. Narodzenia Matki Bożej zaprasza do włączenia się w jubileuszowe świętowanie.

Jest do nabycia nowy numer Pisma Ropczyckich Parafii WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ RODZIN. W gazetce informacje o zmiana personalnych w parafiach i nowych duszpasterzach, aktualne artykuły dotyczące życia Kościoła ropczyckiego i nadchodzących, wrześniowych świąt.