Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

V niedziela w okresie zwykłym

7 lutego 2021 r.

 

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać!

Paniom Lucynie i Bernadecie, panom Kazimierzom, Stanisławowi i Romanowi dziękujemy za pracę przy porządkowaniu świątecznych dekoracji i rozbieraniu szopki. Bóg zapłać!

Dyżurującym mieszkańcom, dziękujemy za zaangażowanie i troskę o parafialną świątynię w minionym tygodniu. Dziękujemy za podjętą pracę przy sprzątaniu, dezynfekcji i przygotowaniu kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Moniuszki i Chopina.

W czwartek 11-go lutego liturgiczne wspomnienie NMP z LourdesŚwiatowy Dzień Chorych. W naszej parafii dodatkowa Msza święta o godz. 1600, w czasie której będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych z zachowaniem przepisów sanitarnych.

Mszę świętą poprzedzi koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę 13-go lutego o godz. 2000 kolejne czuwanie fatimskie.

W przyszłą niedzielę na sumie uroczysty chrzest. Składka na tacę przeznaczona jest na budowę kościoła.

Zbliża się czas rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Na stoliku przy wyjściu głównym wyłożono ulotki z numerem KRS organizacji pożytku publicznego.

Jest do nabycia nowy nr Wspólnoty Królowej Rodzin – pisma ropczyckich parafii. Dzisiejsze wydanie jest podwójne i bogato ilustrowane. Oprócz aktualnych artykułów, zamieszczono wiele kolorowych fotografii ze święceń i prymicji ks. bpa Artura Ważnego.

W miniony piątek zmarł ks. kanonik Antoni Bieszczad posługujący od wielu lat  w ropczyckiej farze. Pogrzeb będzie w poniedziałek. Zmarł także ks. Prałat Władysław Kret kanonik bieckiej kolegiaty, który przed trzema laty głosił w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.

Zmarłych kapłanów, parafian i naszych bliskich polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczne odpoczywanie…