Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXVII   NIEDZIELA   ZWYKŁA

7 października 2018 roku

 

Wszystkim którzy w minionym tygodniu otaczali troską naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!    O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Pułaskiego z bloków nr 39  i 41.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na  cele diecezjalne i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać!

W sobotę 13 października, ostatnie z procesją różańcową Nabożeństwo Fatimskie o godz. 1800. Liturgii będzie przewodniczył ks. dr Wiesław Matyskiewicz wykładowca na wydziale pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W czasie liturgii będziemy przeżywać wprowadzenie relikwii dzieci fatimskich Hiacynty i Franciszka Marto. Na procesję różańcową prosimy zabrać świece.

Za tydzień w niedzielę – drugą miesiąca na sumie uroczysty chrzest. Składka na tacę przeznaczona jest na budowę kościoła. Przyszła niedziela to również XVIII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „promieniowanie ojcostwa”.

Jest do nabycia kolejny nr Pisma Ropczyckich Parafii WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ RODZIN.

W dniach od 8 do 18 lutego organizowana jest pielgrzymka do maryjnego sanktuarium  Guadalupe w Meksyku. Program wyjazdu jest bardzo bogaty, pozwala nie tylko na religijne przeżycia, ale daje możliwość zapoznania się z historią, kulturą i przyrodą tego odległego kraju. Całkowity koszt to 4000 zł i 1210$ US. Bliższe informacje u ks. proboszcza w zakrystii lub kancelarii.

W związku z rządowym projektem „CZYSTE POWIETRZE”, w środę (10 października) w Centrum Kultury w Ropczycach o godz. 1800 organizowane jest spotkanie dla zainteresowanych osób –  właścicieli domków jednorodzinnych, dotyczące możliwości uzyskania dopłat do termomodernizacji budynków. Organizatorzy zapraszają.