Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XVI DZIEŃ PAPIESKI – „Bądźcie świadkami Miłosierdzia”

2 października 2016 roku

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię dziękujemy za wszelkie prace porządkowe, za przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną znaczną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Rataja.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na budowę kościoła, za ofiary składane w Kancelarii Parafialnej i wpłaty bankowe. Bóg zapłać!

W minionych tygodniach lewa dolna  zakrystia została uporządkowana, pomalowana i wyposażona w stosowne umeblowanie przeznaczone do przechowywania szat i naczyń liturgicznych.

W czwartek 13-go października ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową. Liturgii będzie przewodniczył ks. kanonik Andrzej Cypryś dyrektor Instytutu Teologiczno Pastoralnego im. św. bpa Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie. Na procesję różańcową prosimy zabierać świece.

Z rzeszowskiej parafii M B Częstochowskiej wpłynęło pismo następującej treści:

Składamy serdeczne podziękowanie dla Parafii Świętej Barbary w Ropczycach za przekazanie w dniu 18 września składki w wysokości 4265 zł na budowę kościoła Matki Bożej Częstochowskiej na Drabiniance w Rzeszowie.

To znak wiary i solidarności chrześcijańskiej, który podnosi na duchu i przyczyni się do zrealizowania tej jakże potrzebnej dla naszej parafii inwestycji.

Zaciągnięty dług wdzięczności będziemy spłacać modlitwą, polecając darczyńców opiece Matki Bożej Częstochowskiej. ks. Tadeusz Pindara – proboszcz”.

Centrum  Kultury w Ropczycach zaprasza dzisiaj na godz. 16-tą, na koncert zespołu „SŁONECZNIKI” ze Lwowa – wstęp wolny.