Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

1 maja 2016 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół za prace porządkowe i złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej nr 1, klatki V i VI.

Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę przeznaczone na cele Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Bóg zapłać!

Od dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy do wspólnej  modlitwy słowami Litanii Loretańskiej. Od poniedziałku „Biały Tydzień”.

We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych przed sumą. W kościele sanktuaryjnym o godz. 1515 Msza Święta w intencji Ojczyzny rozpocznie uroczystości patriotyczne w Ropczycach. Przed Eucharystią o godz. 1430 złożenie kwiatów przed pamiątkowymi tablicami przy kościele farnym i Pomnikiem Pamięci.

W środę na wieczornej Mszy Świętej polecamy Panu Bogu przez wstawiennictwo Świętego Floriana wszystkich strażaków, a szczególnie tych z Brzezówki, Okonina i Ropczyc, którzy trzymali straż honorową przy Grobie Pańskim.

W czwartek i piątek spowiedź od godz. 1800.

W czwartek od 1830 możliwość prywatnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych z Komunią Świętą.

Na godzinę przed wieczorną Eucharystią wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W niedzielę uroczysty chrzest na Mszy Świętej o godz. 1130.

Składka na tacę przeznaczona jest na budowę kościoła.

Jest nowy numer gazetki ropczyckich parafii „Wspólnota Królowej Rodzin”.

W sobotę 7-go maja o godz. 1000 w rzeszowskiej Katedrze uroczysta Msza Święta, w czasie której ks. biskup udzieli święceń diakonatu alumnom 5-go roku. Wśród nich jest nasz rodak, kleryk Tomasz Świętoń. Polećmy Tomasza i jego kolegów Panu Bogu przez orędownictwo Matki Najświętszej – Matki Powołań Kapłańskich. Pod Twoją obronę