Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

II Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2015

 

         Dziękujemy dyżurującym mieszkańcom za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg Zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Żeromskiego nr 6.

Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako dzień solidarności i pomocy polskim misjonarzom. Dzieło Pomocy „ Ad Gentes” organizuje po raz kolejny zbiórkę na misje. Ofiary złożone po Mszach Świętych przeznaczone są na pomoc polskim misjonarzom. Dziękujemy również za składkę na tacę przeznaczoną na rzecz Seminarium Duchownego i cele diecezjalne.

Także dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji w Kościele Matki Bożej Królowej Rodzin o godz. 1515 uroczysta Msza Święta koncelebrowana w intencji poległych i zmarłych obrońców Ojczyzny. Następnie przemarsz do Centrum Kultury gdzie o godz. 1645 wystawiona będzie „Sztuka Lacrimosa. Rzecz o Łukaszu Cieplińskim”.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1700. W pierwszy czwartek możliwość osobistej adoracji  Najświętszego Sakramentu od godz. 1730.

W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych. Wieczorem od godz. 1700 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca na sumie uroczysty chrzest. Po Mszy świętej pierwsze spotkanie katechetyczne dla przygotowujących się do małżeństwa, w ramach „KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIEJ”. Dokument z uczestnictwa w takich katechezach niezbędny jest przy zawieraniu małżeństwa. Wzorem lat minionych spotkania będą trzy razy w tygodniu. Składka na tacę z drugiej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościoła.

W parafii farnej po Mszy Świętej o godz. 915, (około 10-tej) w Sali Domu Parafialnego będzie spotkanie z panią Marzeną Nykiel, autorkę książki pt. „Pułapka GENDER”. Zapraszamy!