Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Wniebowstąpienie Pańskie

1 czerwca 2014 r.

Dziękujemy dyżurującym rodzinom za troskę o nasz kościół, za przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 3, kl. IV i V.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby diecezji, a do specjalnych puszek u ministrantów można złożyć ofiary przeznaczone na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.

W czerwcu codziennie po wieczornej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu dalsza część Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i piątek spowiedź od godziny 1800.

Chorych z Komunią Świętą odwiedzimy: ks. Paweł wyjątkowo swoich chorych (ul. Żeromskiego i Udzieli) odwiedzi w piątek od godz. 1500, pozostałych chorych odwiedzimy w sobotę od godziny 800. Wieczorem od godziny 1800 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zbliża się koniec okresu wielkanocnego. Przypominamy o obowiązku przyjęcia Komunii Świętej wielkanocnej wynikającym z trzeciego przykazania kościelnego, które brzmi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”.

W drugą niedzielę miesiąca na Mszy Świętej o godzinie 1130 uroczysty chrzest. Składka na tacę przeznaczona jest na budowę kościoła. W kościele prowadzone są dalsze prace kamieniarskie. Zamontowano drzwi wewnętrzne i czekamy na montaż kolejnych elementów wykończenia wnętrza.

Wzorem lat ubiegłych w dniach od 28 czerwca do 19 lipca do Ropczyc i okolicznych miejscowości przyjadą dzieci i młodzież z domów dziecka prowadzonych przez Siostry ze zgromadzenia Św. Michała Archanioła. Rodziny, które pragną gościć w swoich domach dzieci proszone są o kontakt telefoniczny z numerem tel. 508 344 638.