Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXXII Niedziela Zwykła

 9 listopada 2014

 

Rodzinom, które w minionym tygodniu troszczyły się o nasz kościół dziękujemy za prace porządkowe, za przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Asnyka nr (nieparzyste) 117 i (parzyste) 228.

 

Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy Kościół w Syrii. Ofiary składane do puszek po Mszach Świętych przeznaczone są na pomoc Katolikom w tym kraju. Dziękujemy za hojność i ofiarność.

 

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone na budowę kościoła, za wpłaty bankowe i ofiary indywidualne składane w Kancelarii Parafialnej z okazji różnych posług duszpasterskich. Dziękujemy Policjantom i pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach za złożoną ofiarę na rzecz parafii. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu przewieziono znaczne ilości ziemi na plac przed kościołem (blisko sto wywrotek). Parafianom, którzy pracowali w czwartek, piątek i sobotę przy porządkowaniu terenu i układaniu chodnika serdecznie dziękujemy.

Od jutra kamieniarze wznowią prace przy układaniu granitowych posadzek w zakrystiach i wykończeniu wejść do kościoła. Będą również kontynuowane prace przy ogrzewaniu.

 We wtorek 11-go listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości.

W ropczyckiej farze o godz. 915 Msza Święta w intencji Ojczyzny.

W naszym kościele po wieczornej Eucharystii młodzież z KSM-u zaprasza do wspólnej modlitwy słowami Koronki do Bożego Miłosierdzia i refleksji nad dziejami Narodu i Kraju przy pieśniach i poezji.

 U ministrantów przed kościołem można nabyć ścienne kalendarze. Kalendarze misyjne są w cenie 6 zł, pozostałe po 4 zł.