Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XIX Tydzień Zwykły 

10 sierpnia 2014 r.

 

Dziękujemy dyżurującym rodzinom za troskę o nasz kościół, za przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 26B,  kl. III i z bloku 26C, kl. I.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tace przeznaczone na prowadzone prace budowlano-wykończeniowe w naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiary składane w kancelarii z racji różnych posług i za wpłaty bankowe.

W środę 13 sierpnia kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi ks. Marek Krupa – misjonarz z Boliwii. W czasie nabożeństwa ofiary złożone na tace będą przeznaczone na dzieła misyjne w Boliwii. Na procesję prosimy zabrać świece.

W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.

 W piątek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszach Świętych poświęcenie wianków i ziół. Jak w latach minionych parafialny oddział CARITAS będzie rozprowadzał przed każdą Mszą Świętą bukiety zielne. Składane z tej racji ofiary będą przeznaczone na działalność parafialnego CARITAS.   

Do piątku włącznie w naszej świątyni mamy możliwość zwiedzenia wystawy filatelistycznej, prezentującej wszystkie polskie znaczki i kartki pocztowe z wizerunkami Matki Bożej. Zachęcamy, aby poświęcić chwilę na oglądniecie tego zbioru i wpisanie się do księgi pamiątkowej wyłożonej przy zakrystii. Przy wyjściu z kościoła można nabyć pamiątki z tego ogólnopolskiego wydarzenia. Są jeszcze pamiątkowe numerowane karnety ze znaczkiem i okolicznościowym datownikiem oraz  90-cio stronnicowy, bogato ilustrowany album związany z prezentowanym tutaj zbiorem.

W przyszłą niedzielę dożynki gminne. Rozpoczęcie Mszą Świętą polową o godz. 14:00  przy kościele Przemienienia Pańskiego w Ropczycach.

            Naszą modlitwą obejmijmy pielgrzymów zdążających na Jasną Górę. Szczególnie tych z naszej wspólnoty, wypraszając dla nich Boże błogosławieństwo i potrzebne siły do pokonania pielgrzymkowego trudu… Pod Twoją obronę….