Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

VI Niedziela Wielkanocy

10 maja 2015 roku

         Dziękujemy wszystkim, którzy troszczyli się o nasz kościół w minionym tygodniu, za prace porządkowe i przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej nr 2, z klatki VI i VII i Armii Krajowej nr 3 klatka I.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na budowę kościoła, za ofiary składane w Kancelarii i wpłaty bankowe. Bóg zapłać!.

Jak informowaliśmy przed tygodniem, do puszek Caritas zbieramy ofiary na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Nepalu – w ubiegłą niedzielę zebrano ponad 600 zł!

Dzisiaj przypada 10-ty dzień miesiąca. Mamy możliwość zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pielgrzymowanie do relikwii błogosławionej Matki Angeli Truszkowskiej założycielki Zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Relikwie błogosławionej są wystawione przy ołtarzu.

W poniedziałek w Centrum Kultury w Ropczycach o godz. 1900 będzie projekcja filmu „Doonby – każdy jest kimś” – wstęp za dobrowolną ofiarą. Zapraszamy.

W Wielopolu Skrzyńskim w tym dniu przeżywamy rocznicę tragicznego pożaru z 1955 roku baraku szkolnego i śmierci 58 osób. Msza Święta o godz. 1800, następnie uroczystości przy pomniku. Organizatorzy zapraszają.

W środę 13-go maja pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową. Prosimy na procesję zabrać ze sobą lampiony. Naszym modlitwom będzie przewodniczył ks. Władysław Kordas były proboszcz i dziekan z Jasienicy Rosielnej, z archidiecezji przemyskiej.

W piątek o 2000 kolejne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem połączone ze śpiewem. W czasie liturgii młodzież trzecich klas Gimnazjum, która przyjęła sakrament bierzmowania otrzyma indeksy i pamiątkowe teksty Modlitwy Pańskiej. Do wspólnej modlitwy dziękczynnej zapraszamy również rodziców i świadków bierzmowania.

W całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem „Stop Aborcji”, którego celem jest zapewnienie prawa do życia każdemu dziecku. Jeżeli ktoś chce poprzeć ten projekt może to uczynić wpisując się na listę poparcia, która wyłożona jest na stoliku przy bocznym wyjściu. Do ważności podpisu wymagane są podstawowe dane personalne i numer PESEL. Listy wyłożone będą przez najbliższe dwa tygodnie. (Szczegółowe informacje dotyczące akcji można znaleźć na stronie internetowej : http://www.stopaborcji.pl/)