Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XIX Niedziela Zwykła

13 sierpnia 2023 roku

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu otaczali troskliwą opieką nasz kościół, za liczny udział w pracach porządkowych, przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną znaczną ofiarę od sprzątających. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli 6, kl. 3, 4 i 5.

Serdecznie dziękujemy Paniom i Panom za pracę w poniedziałek przy zieleni wokół kościoła i za pomoc w przeniesieniu i montażu ławek, a panu Janowi za transport. Bóg zapłać! Następna dostawa ławek planowana jest na koniec września.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na ławki do kościoła, za ofiary składane w Kancelarii i wpłaty bankowe. Bóg zapłać!

We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte z obrzędem poświęcenia owoców, ziół i kwiatów w porządku niedzielnym. Panie z parafialnej CARITAS na ten dzień przygotowują wiązanki. Bedzie je można odebrać przed Mszami świętymi. Zwracamy się z uprzejma prośbą o składanie kwiatów i ziół do wiązanek, jutro od rana przy wejściu do salek katechetycznych.

Zgodnie z apelem Abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP, dzień 15 sierpnia obchodzony będzie w Kościele w Polsce, jako Ogólnopolski Dzień Solidarności ze Słowenią. W związku z tym, w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy św. będziemy modlić się w intencji poszkodowanych przez powódź, a po Mszach świętych zbierać będziemy ofiary na rzecz powodzian.

Dzisiaj wieczorem Nabożeństwo Fatimskie. Naszym modlitwom będzie przewodniczył i procesję różańcową poprowadzi ks. Antoni Sokołowski, misjonarz z Wybrzeża Kości Słoniowej w Afryce. Materialne dzieło misyjne ks. Antoniego będziemy możemy wesprzeć ofiarą na tacę w niedzielę 20 sierpnia.

W środę Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy słowami Koronki do Siedmiu Boleści Maryi od godz. 1830.

W poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego męczennika

W czwartek – Wspomnienie św. Jacka.