Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

III  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

15  marca  2020 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom dyżurujących rodzin za prace porządkowe, złożoną ofiarę i przygotowanie kościoła na niedzielę. Bóg zapłać!

Róży, której patronuje święta Barbara dziękujemy za znaczną ofiarę złożoną na wykończenie i wystrój kościoła. Bóg zapłać!

W środę koronka do M B Bolesnej Patronki Dobrej Śmierci o godz. 1730.

         W związku z zagrożeniem zdrowia i życia przez epidemię zarażenia koronawirusem od niedzieli 15 marca (do odwołania) Msze Święte w niedzielę będą odprawiane o godz.: 730, 830, 930, 1030, 1130 i 1800.

W dni powszednie bez zmian, czyli o 700 i 1800.

         Prosimy wiernych, aby w tych dniach pozostali w domach, korzystając z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii. Korzystanie z dyspensy nie jest przejawem lekceważenia przykazań ani grzechem, lecz wyrazem troski o wspólne dobro. Jeśli to konieczne, niech w niedzielnej Mszy Świętej uczestniczą wierni, którzy zamówili daną intencję. Prosimy aby nie przekraczać przewidzianej przez prawo ilości osób uczestniczących w nabożeństwie. Miedzy uczestnikami liturgii zachować właściwą odległość i zachować szczególne środki bezpieczeństwa.

         W tych warunkach, właściwą formą uczestniczenia w Eucharystii jest korzystanie z bezpośrednich transmisji TV, radiowych i internetowych, do czego w sumieniu dyspensa zobowiązuje.

         W takiej formie zachęcamy również do uczestniczenia w Gorzkich Żalach
( niedziela godz. 1715, radio VIA godz. 1700 ) i Drodze Krzyżowej (piątek godz. 1830).