Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

III NIEDZIELA WIELKANOCY

15 kwietnia  2018 roku

 

Dzisiaj  po raz drugi obchodzimy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

Inicjatywa ta ma na celu popularyzowanie indywidualnej i grupowej lektury Pisma Świętego. W tym roku czytamy List do Rzymian. Po Mszach Świętych młodzież rozdaje karteczki z siglami, fragmentem w Biblii, do którego przeczytania zachęcamy po powrocie do domu. Przy tej okazji zachęcamy aby dołączyć do parafialnej grupy biblijnej, która ma spotkania w każdy czwartek po wieczornej Eucharystii.  Zapraszamy również do wstąpienia w krąg Żywego Różańca. Chcemy utworzyć kolejną Różę Różańcową. Prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

Dyżurującym przedstawicielom rodzin dziękujemy  za prace porządkowe,  przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę.  

Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 1 klatki 3 i 4.

W środę na pół godziny przed wieczorną Eucharystią Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy słowami koronki do Siedmiu Boleści Maryi.

W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1400 w kościele Przemienienia Pańskiego poświęcenie sztandaru reaktywowanego Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ.

Następnie uroczystości na ropczyckim rynku. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Szkoła Muzyczna Pierwszego Stopnia w Ropczycach ogłasza zapisy na nowy rok szkolny. Nauka w Szkole jest bezpłatna. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.