Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

VI Niedziela Zwykła

15 lutego 2015

 

         Dziękujemy dyżurującym mieszkańcom za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną znaczną ofiarę. Bóg Zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Żeromskiego nr 4.

         Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 48 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem ABSTYNENCJA DZIECI TROSKĄ RODZINY, KOŚCIOŁA I NARODU.

W środę 18 lutego przypada ŚRODA POPIELCOWA rozpoczynająca Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły (wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14-ty rok życia, natomiast post ścisły tych, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego).

W okresie WIELKIEGO POSTU zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa będzie w piątek o godz. 1730 i w niedzielę o godz. 900 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedzielę o godz. 1715. Droga Krzyżowa ulicami osiedla planowana jest w piątek 27 marca o godz. 1700 od ulicy Iwaszkiewicza.

W piątek 20 lutego kolejne spotkanie w ramach przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży. Zapraszamy na godz. 2000, na modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem ze Słowem Bożym i religijną piosenką. Spotkanie będzie pod hasłem: Duchowy Fitnes – „masz już masę grzechową popracuj nad rzeźbą duchową”.

W czwartek 19-go lutego o godz. 1700 w budynku Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Konarskiego, odbędzie się zebranie środowiskowe mieszkańców Osiedla świętej Barbary. Celem zebrania jest wybór Przewodniczącego i członków Zarządu Osiedla na kadencję Rady Miejskiej 2014 – 2018, a także informacje burmistrza o zadaniach gminy do realizacji w 2015 roku, wynikających z uchwalonego budżetu.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą dowodu osobistego.