Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Trójcy Przenajświętszej

15 czerwca 2014

 

Dziękujemy dyżurującym rodzinom za troskę o nasz kościół, za przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej nr 8 (pamiętamy, że kościół porządkujemy w poniedziałek po niedzieli i przygotowujemy świątynię na następną niedzielę w piątek lub sobotę).

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – BOŻE CIAŁO. Procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy z kościoła Przemienienia Pańskiego po Mszy świętej o godz. 915. Na zakończenie procesji w naszym kościele Msza święta około godz. 1130. Pozostałe Msze święte o godz. 730, 930 i 1900.

Zapraszamy Wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie i procesji, a zwłaszcza dzieci, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców do dzwonienia, harcerzy, strażaków, orkiestrę i poczty sztandarowe.

Róże Różańcowe Akcję Katolicką i harcerzy prosimy o przygotowanie ołtarzy stacyjnych przy Krzyżu Powstańców Styczniowych i papieskim obelisku. Róże świętego Andrzeja Boboli i świętej Barbary oraz Akcja Katolicka przygotują ostatni ołtarz, a pozostałe róże ołtarz trzeci. Harcerze wystawią straż honorową.

W Rzeszowie o godz. 1900 w Parku Sybiraków rozpocznie się kolejny koncert : „Jednego Serca Jednego Ducha”.

Zachęcamy do nabywania i czytania gazet katolickich. Tygodnik Źródło i Niedziela zamieszczają interesujące artykuły dotyczące Uroczystości Bożego Ciała, Trójcy Przenajświętszej oraz szereg innych zajmujących się najnowszą historią Polski i sprawami społecznymi.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych informuje mieszkańców Osiedla Północ, ul. Piłsudskiego i Świętej Barbary, że 16-go czerwca (poniedziałek) w godz. 10 do 16 na Stacji Wodociągów przy ul Rataja wydawane będą worki na śmieci za II półrocze.