Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXXIII Niedziela Zwykła

15  listopada  2015 roku

 

Dzisiaj w naszej parafii modlimy się za Kościół Prześladowany. W tym roku za Kościół w Syrii. Po Mszach Świętych na rzecz Kościoła syryjskiego zbierane są ofiary do puszek.

Wszystkim, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół wyrażamy wdzięczność za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną znaczną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli 2, klatka I  i II.

We wtorek po wieczornej Mszy Świętej, w kościele spotkanie z ojcem Leonem Knabitem benedyktynem, znanym  z telewizji i radia. Ojciec Leon prowadzi również blog i jest autorem wielu publikacji w prasie katolickiej i kilku książek. W Empik-u ukazała się biografia ojca Leona pt: „Zakochany mnich”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą osobiście poznać ojca Leona i wysłuchać Jego katechezy.

W piątek o godz. 2000 kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży – SERCE 2.0. Zapraszamy na tę katechezę, rozważanie Słowa Bożego, adorację Najświętszego Sakramentu i wspólny śpiew, nie tylko młodzież, ale wszystkich, którzy w ten sposób chcą pogłębić swoją wiarę i uwielbić Boga.

W przyszłą niedzielę, ostatnią roku liturgicznego, przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Już od najbliższej soboty pan Organista rozpocznie odwiedziny parafian z opłatkami na stół wigilijny. Od godz. 900 ul. Armii Krajowej nr 1,  i około godz. 1300 AK nr 2.

Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem wdzięczności dla pana Organisty za całoroczną pracę na rzecz parafii w dni powszednie.