Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

16 października 2016 roku

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię dziękujemy za wszelkie prace porządkowe, za przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Kraszewskiego.

W 1978 roku, 16-go października Konklawe 111 kardynałów, na Stolicę Piotrową wybrało kardynała Karola Wojtyłę, który przyjął imię Jan Paweł II.

Od dzisiejszego wieczornego nabożeństwa różańcowego do soboty, przez modlitwę będziemy się przygotowywać do celebracji liturgicznego wspomnienie Świętego Jana Pawła II papieża, które przypada 22 października. W dym dniu na wieczornej liturgii, przeżywać będziemy uroczyste wprowadzenie relikwii Świętego Jana Pawła II, przekazanych do naszej parafii przez Stolicę Apostolską. Ceremonii będzie przewodniczył ks. Prałat Sławomir Oder postulator procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II.

Jest to wydarzenie wyjątkowe i historyczne, które chcemy przeżyć w sposób godny i święty. Zechciejmy uczestniczyć licznie w wieczornych nabożeństwach w tym tygodniu, aby przez modlitwę różańcową uwielbić Boga za osobę Świętego Jana Pawła II. Niech te dni będą okazją do pogłębienia nauczania Jana Pawła II zawartego w Jego homiliach i przemówieniach skierowanych do Polaków.

We wtorek 18 października Stowarzyszenie „NIL” zaprasza do udziału w spotkaniu dotyczącym bezzwrotnych dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej osób powyżej 30-tego roku życia, w tym emerytów i rencistów. Spotkanie będzie w siedzibie Starostwa
o godz. 1130
. (szczegóły na tablicy ogłoszeń)

W czwartek 20 października w budynku szkoły przy ul. Konarskiego odbędzie się zabranie środowiskowe dla mieszkańców osiedla Świętej Barbary. Organizatorzy zapraszają.

W piątek 21 października o godz. 1800 w kościele Przemienienia Pańskiego „Wieczór Papieski” Jana Pawła II w słowie, pieśni i nauczaniu.