Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XX Niedziela Zwykła

17 sierpnia 2014

 

Dziękujemy serdecznie dyżurującym rodzinom za troskę o nasz kościół, za przygotowanie świątyni na Uroczystość Wniebowzięcia i niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 26 C klatka II i III.

Dziękujemy za ofiary złożone w czasie nabożeństwa fatimskiego dla ks. Marka Krupy, ojca misjonarza z Boliwii. Złożono prawie 2 tysiące złotych. Bóg zapłać! Ks. Marek po ciężkiej chorobie i rehabilitacji wraca we wrześniu do pracy na misjach w Santa Cruz.

Paniom z parafialnego oddziału CARITAS serdecznie dziękujemy za przygotowanie wiązanek na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na pomoc dla potrzebujących w parafii.

Dzisiaj o godz. 14-tej przy kościele farnym w Ropczycach Msza święta dziękczynna za zbiory i rozpoczęcie gminnych dożynek.

W czwartek po wieczornej Eucharystii spotkanie Kręgu Biblijnego.

W sobotę 23 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionego Władysława Findysza. Po Mszach świętych, będzie możliwość ucałowania relikwii.

W związku z powodzią, jaka dotknęła wielu mieszkańców z południa Polski, CARITAS Diecezji Rzeszowskiej udostępnia swoje konto, na które można przekazywać ofiary na wsparcie dla poszkodowanych96 1020 4391 0000 6902 2616 z dopiskiem POWÓDŹ. Powodzian można również wspomóc wysyłając SMS z hasłem FALA na nr 72052 (koszt 2,46 z vat).

W październiku planowana jest beatyfikacja papieża Pawła VI. Biuro PIELGRZYM organizuje pielgrzymkę do Rzymu na tę uroczystość. Bliższe informacje można uzyskać w Kancelarii Parafialnej.