Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

IV TYDZIEŃ ADWENTU

20  grudnia  2020  roku

 

Wszystkim dyżurującym, którzy troszczyli się w minionych dniach o naszą świątynię, dziękujemy za włożoną pracę w sprzątanie, dezynfekcję i przygotowanie kościoła niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Mehoffera 13. Sprzątanie kościoła będzie w środę po wieczornej Mszy świętej.

U pana Organisty można otrzymać opłatki na stół wigilijny.

Prosimy i zachęcamy do skorzystania w najbliższych dniach ze spowiedzi przedświątecznej. Nie będzie adwentowych spowiedzi dekanalnych w parafiach ze względu na brak możliwości zachowania właściwych przepisów sanitarnych.

W poszczególnych parafiach, w tym tygodniu (do środy) księża dyżurują w konfesjonałach przed Mszami Świętymi. W naszej parafii okazja do spowiedzi od 1500 do 1600 i od 1700 do Mszy świętej. W Farze od 1600 do 1800, na Witkowicach w poniedziałek od 1500 do 1700.

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ostatnia Msza święta roratnia o godz. 700.

Dodatkowa Msza święta (PASTERKA) o godz..2200 i tradycyjnie o północy. Ofiary na tacę z pasterki przeznaczone są na fundusz obrony życia.

Msze święte w dni świąteczne odprawiane będą w porządku niedzielnym (jak dotąd w czasie ograniczeń związanych z przepisami sanitarnymi).

W sobotę 26 grudnia na Mszy świętej o godz. 1130 uroczysty chrzest. Ofiary na tacę przeznaczone są na katolickie uczelnie.

W niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu – odpust na Czekaju.