Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

IV Niedziela Wielkanocna 21 kwietnia 2024 roku

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

Przedstawicielom rodzin z ul. Mehoffera 9 serdecznie dziękujemy za troską o nasz kościół, za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Wdzięczni jesteśmy za zaangażowanie. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Mehoffera 13.

Jutro o 1800 w kościele odbędzie się spotkanie dla nowych kandydatów na ministrantów. Zapraszamy szczególnie chłopców z klasy 3, 4 i 5.

We wtorek 23 kwietnia liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha patrona Polski.

W czwartek 25 kwietnia święto św. Marka Ewangelisty.

Szkoła Muzyczna I stopnia w Ropczycach ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Nauka w szkole jest bezpłatna. Szczegółowe informacje zamieszczone są tablicach ogłoszeń.

W lipcu tego roku przypada 25 rocznica erygowania – czyli formalnego powołania do istnienia parafii pw. św. Barbary w Ropczycach. Z tej to okazji czeka na nas kilka wydarzeń mających podkreślić ten skromny jubileusz.

Na rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich 13 maja, przyjął zaproszenie Jego Ekscelencja arcybiskup Piero Marini były ceremoniarz papieski, który w latach pontyfikatu św. Jana Pawła II przygotowywał, koordynował i asystował ceremoniom liturgicznym sprawowanym przez Papieża. Ksiądz arcybiskup jest doktorem nauk teologicznych, byłym przewodniczącym Papieskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych.

Ostatnie, październikowe Nabożeństwo Fatimskie celebrowane w niedzielę połączone będzie z uroczystym wprowadzeniem relikwii błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki oraz odsłonięciem i poświęceniem okolicznościowej tablicy. W tym roku przypada 40 rocznica zamordowania duszpasterza ludzi pracy, kapelana SOLIDARNOŚCI.

W niedzielę 13 października przypada także 20 rocznica wybudowania i poświęcenia kapliczki Jezusa Miłosiernego przy ul. Armii Krajowej.

Czekają na nas okolicznościowe nabożeństwa, a jesienią Misje Święte. Planowana jest w czerwcu autokarowa, trzydniowa pielgrzymka do Białegostoku gdzie Ksiądz Kustosz relikwii błog. ks. Jerzego przekaże je naszej delegacji.

Na przełomie września i października chcemy w dziękczynnej pielgrzymce za 25 lat istnienia parafii udać się do stóp Apostołów Piotra i Pawła, na spotkanie z Papieżem Franciszkiem nawiedzając po drodze miejsca święte we Włoszech.

Jubileusz 30-lecia diecezji rzeszowskiej uczczono albumową publikacją zawierającą informacje i fotografie wszystkich kościołów diecezji. Ostatni (czwarty) tom dedykowany jest między innymi naszemu dekanatowi. Z okazji srebrnego jubileuszu parafii św. Barbary w tej publikacji jest specjalna tytułowa „wklejka” poświęcona naszej parafii i kilka stron najnowszych fotografii kościoła z okolicznościową notatką.