Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

21 listopada 2021 r.

 

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy ADWENT.

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troską nasz parafialny kościół, złożyli ofiarę na rzecz parafii, pracowali przy sprzątaniu, dezynfekcji i przygotowaniu świątyni na niedzielę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 24a, kl. 3 i 4.

Dzisiaj mamy możliwość za pośrednictwem CARITAS udzielić materialnej pomocy migrantom z granicy białorusko-polskiej. Zebrane środki zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych oraz jako pomoc tym uchodźcom, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

U ministrantów za dobrowolną ofiarę można nabyć Kalendarz Misyjny, bogato ilustrowany fotografiami z Misji ks. Antoniego Sokołowskiego pochodzącego z Ropczyc, który na Wybrzeżu Kości Słoniowej tworzy parafię i buduje kościół pw. św. Jana Pawła II. Jest to trzecia placówka misyjna, na której posługuje ks. Antoni.

Jutro – wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego. Polecajmy w modlitwie Bogu przez wstawiennictwo św. Cecylii wszystkich organistów, kościelnych muzyków, chórzystów i śpiewaków – dziękując im za to, że w ten sposób uwielbiają Boga, a nam pomagają lepiej i głębiej przeżywać liturgię.