Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Poniedziałek Wielkanocny

22 kwietnia 2019 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię, za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na Triduum Paschalne i Niedzielę Zmartwychwstania oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul Żeromskiego 10.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę  przeznaczone na katolickie uczelnie.

Dziękujemy za świąteczny wystrój kościoła paniom Agnieszce, Barbarze, Justynie i panu Witoldowi; Liturgicznej Służbie Ołtarza, młodzieży z KSM-u i Sekcji Muzycznej ŚDM dziękujemy z asystę, adoracje i ubogacenie liturgii, strażakom z Checheł i Śródmieścia za asystę i honorową straż w czasie Drogi Krzyżowej i przy Pańskim Grobie, Strażakom Państwowej Straży Pożarnej za udział w Rezurekcji, Policji za to, że strzegła naszego bezpieczeństwa w czasie Dróg Krzyżowych, pani Agacie za udział w Gorzkich Żalach, paniom za przygotowanie feretronów. Wszystkim uczestnikom Świętego Triduum Paschalnego i nabożeństw w czasie Wielkiego Postu dziękujemy za udział w liturgii, świadectwo wiary i religijne przeżywanie tego świętego czasu jaki daje nam Bóg byśmy pogłębiali i umacniali naszą wiarę! Bóg zapłać!

W środę wieczorna Msza Święta będzie wyjątkowo o godz. 1800. W czasie liturgii Jego Ekscelencja ks. bp Edward Białogłowski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

W przyszłą niedzielę – Miłosierdzia Bożego przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego będzie wyłożony koszyk, do którego możemy złożyć ofiary dla potrzebujących, które zbieraliśmy przez czas Wielkiego Postu do skarbonek. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na rzecz CARITAS-u.

W tym dniu naszą liturgię na Mszy Świętej o godz. 930 ubogacą chór i orkiestra Szkoły Muzycznej I Stopnia w Ropczycach.

Z okazji zbliżającego się Dnia Flagi Narodowej oraz kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, Strzelcy wraz z Orlętami będą w przyszłą niedzielę rozprowadzać flagi polskie, maryjne i papieskie po Mszach Świętych. Koszt jednej flagi 20 zł (120×70 cm). Zebrane ofiary przeznaczone są na działalność jednostki oraz wyjazdy dla dzieci i młodzieży strzeleckiej.