Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJSWIĘTSZEJ

22 maja 2016 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół za prace porządkowe, przygotowanie świątyni  na uroczystość bierzmowania i niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. AK nr 2, kl. IV i V.

Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary do puszek przeznaczone na rzecz zniszczonych przez trzęsienie ziemi parafii w Ekwadorze, w których pracują misjonarze z naszej diecezji. Bóg zapłać!

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Tradycyjnie w tym dniu wyruszamy z procesją Eucharystyczną na ulice naszych miast i wsi. W Ropczycach procesja rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 915. Z kościoła farnego porzejdziemy do naszej świątyni. Na zakończenie procesji około godz. 1130 odprawiona będzie Msza Święta.

Prosimy jak co roku członków Róż Różańcowych o przygotowanie ołtarzy stacyjnych przy Krzyżu Powstańców Styczniowych i papieskim obelisku.

Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian i gości. Szczególnie prosimy dzieci klas trzecich w strojach pierwszokomunijnych, dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców, którzy dzwonią. Zapraszamy grupy duszpasterskie, strażaków i harcerzy w strojach organizacyjnych, orkiestrę i poczty sztandarowe.

  W okresie oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie w czasie wieczornej liturgii.

W przyszła niedzielę, w naszej parafii będziemy gościć ks. Pawła Kucię z organizacji charytatywnej  POMOC KOŚCIÓŁOWI W POTRZEBIE. Ks. Paweł zapozna nas z pracą tej organizacji i wygłosi kazania, a ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone będą na działalność tej organizacji. Dziękujemy już dziś za zrozumienie i hojność! Bóg zapłać!