Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

NIEDZIELA MISYJNA

23 października 2016 roku

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, za przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną znaczną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Pułaskiego numery nieparzyste od 1 do 31 i parzyste od 2 do 8.

Dziękujemy za wczorajszą wieczorną uroczystość wprowadzenia relikwii Świętego Jana Pawła II Papieża i Wyznawcy. Ufamy, że fizyczna bliskość relikwii, które są znakiem przypominającym, uobecniającym i zapowiadającym wspólnotę ze Świętymi w Królestwie Niebieskim, pozwoli nam na pogłębienia życia religijnego, zachęci do zgłębiania tajemnic wiary i naszego powołania w duchu nauczania świętego Jana Pawła II.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na misje. Po Mszach Świętych u ministrantów można nabyć bogato ilustrowane kalendarze misyjne (5 zł).

W piątek przypada Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Zbliża się miesiąc listopad. Prosimy o uporządkowanie grobów bliskich zmarłych na naszych cmentarzach. Pamiętajmy też o grobach opuszczonych i zaniedbanych, zwróćmy uwagę na miejsca pochówku z czasów wojen i prześladowań.

W piątek 28 października w budynku szkoły przy ul. Konarskiego odbędzie się zabranie środowiskowe dla mieszkańców osiedla PÓLNOC. Organizatorzy zapraszają.