Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXXIV Niedziela Zwykła

Chrystusa Króla Wszechświata

23 listopada 2013

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół dziękujemy za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg Zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli nr 2 kl. I i II. Jeżeli będzie taka konieczność, to zwrócimy się do dyżurujących mieszkańców z prośbą o posprzątanie kościoła w piątek i sobotę po „wieczorze fatimskim”.

Dziękujemy parafianom, którzy przez cały tydzień pracowali przy uporządkowaniu otoczenia kościoła i tym, którzy przygotowują krzyż misyjny.

W najbliższy piątek Mszą Świętą o godz. 700 rozpoczniemy MISJE ŚWIĘTE, które będzie prowadził ks. dr Michał Mierzwa – były rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu i Seminarium Duchownego Św. Cyryla i Metodego dla Polonii Zagranicznej z Orchard Lake w Krakowie.

Szczegółowy program misji, młodzież przekazała w minioną niedzielę do każdego domu i mieszkania, za co wyrażamy im naszą wdzięczność. Jeżeli z jakiś powodów, do niektórych ten program nie dotarł – przepraszamy. Dla zainteresowanych programy misji są wyłożone w koszyczku przy głównym wyjściu
z kościoła.

W sobotę od godz. 1000 odwiedzimy chorych w domach. Adresy tych, których nie odwiedzamy z racji pierwszych piątków, prosimy podawać od dziś w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W sobotę po nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego będzie procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Prosimy o uporządkowanie grobów i ich otoczenia.

Nabożeństwo dla rodziców oczekujących narodzin dziecka oraz dla rodziców
z małymi dziećmi będzie w niedzielę o 1500

Pan organista z opłatkami na stół wigilijny odwiedzi mieszkańców od
 godz. 1615:         

poniedziałek AK 8 następnie 9,

wtorek AK 3 kl. 1-4,

środa AK 3 kl 5-7

czwartek Konarskiego 15 następnie 17.

Opłatki można również odebrać od pana Witolda po Mszach Świętych.

Jest do nabycia nowy numer gazetki ropczyckich parafii WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ RODZIN.

Informujemy, że kompletna nadmuchowa instalacja do ogrzewania i wentylacji kościoła wraz z osprzętem sterującym to koszt około 135 tys. zł. Dla naszej parafii jest to znaczny wysiłek finansowy i wszystkie ofiary składane w najbliższych tygodniach przeznaczone będą na zakup, sprowadzenie i montaż tych urządzeń. Za wszelką pomoc dziękujemy.