Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXI Niedziela Zwykła

24 sierpnia 2014

 

Serdecznie dziękujemy dyżurującym rodzinom za troskę o nasz kościół, za przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Konarskiego 17.

W związku z nasilającymi się prześladowaniami chrześcijan w wielu krajach świata, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie, Episkopat Polski ogłosił dzień 26 sierpnia  Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i ofiarowania Komunii Świętej w intencji ustania prześladowania w Iraku i innych krajach.

W związku z potrzebą pomocy poszkodowanym przez huragan w Malawie i okolicach Rzeszowa oraz przez powódź w powiecie jasielskim dzisiaj po Mszach Świętych do puszek CARITAS możemy złożyć ofiary, które Caritas Diecezji Rzeszowskiej przeznaczy na wsparcie najbardziej poszkodowanych. Bóg zapłać!

Diecezjalne dziękczynienie za zbiory będzie w przyszłą niedzielę w katedrze rzeszowskiej. Rozpoczęcie o godz. 1100, Msza Święta dziękczynna o godz. 1200.

W liturgii Kościoła przypada we wtorek 26 sierpnia  Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w piątek liturgiczne wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela.