Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

I Niedziela Wielkiego Postu

26 lutego 2023 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół. Wdzięczni jesteśmy paniom za prace porządkowe i przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Mehoffera 5 oraz 4 i 8.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz. 1730 i w niedzielę o godz. 900 (w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych), Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1715.

Dzisiaj po Mszach świętych do puszek CARITAS – w rok po rozpoczęciu wojny zbierane są ofiary na pomoc dla mieszkańców Ukrainy pozostających w Ojczyźnie.

Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1700.

W czwartek możliwość prywatnej adoracji najświętszego Sakramentu na godzinę przed wieczorną Mszą świętą. Na zakończenie nowenna ku czci Barbary i modlitwy o powołania.

W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych. Od godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy. W tym dniu przypada święto św. Kazimierza Królewicza patrona biskupa seniora Kazimierza Górnego. W naszych modlitwach pamiętajmy o ks. Biskupie.

W niedzielę przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

W parafii Przemienienia Pańskiego od 10-go marca o godz. 1900 rozpoczyna się katecheza przedmałżeńska. Dokument z uczestnictwa w takiej katechezie konieczny jest przy spisywaniu protokołu przedślubnego. Szczegóły podamy za tydzień.

Jutro dalsza część Kanonicznej Wizytacji Parafii przez ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Przed południem spotkania ks. Biskupa w placówkach wychowawczych i opiekuńczych. Zakończenie Mszą świętą o godz. 1800, w czasie której młodzież z parafii św. Anny, Przemienienia Pańskiego i św. Barbary przyjmie sakramentu bierzmowania.

Pod Twoją obronę….