Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XIII TYDZIEŃ ZWYKŁY

26 czerwca 2016 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz  parafialny kościół za prace porządkowe, za przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 24 kl. I i II.

W środę 29 czerwca  przypada liturgiczna Uroczystość Świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 700, 900, 1700 i 1900. Składka na tacę przeznaczona jest na tzw. „swiętopietrze” czyli na utrzymanie bazyliki świętego Piotra w Rzymie.

W tym tygodniu pierwszy piętek miesiąca.

Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1800. Jest to również spowiedź na zakończenie roku szkolnego. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy: ks. Leopold  i ks. Paweł  w piątek od godz. 800 , a ks. Piotr w sobotę od 800.

         W sobotę od godz. 1800 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

         W niedzielę na pół godziny przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Składka z pierwszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Na sumie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej naszej parafianki Emilki Dyndor.

W ropczyckiej Farze dzisiaj o godz. 1500 zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 4-go do 13-go sierpnia, a przeżywać będziemy te Rekolekcje w drodze pod hasłem: ZANURZENI W MIŁOSIERDZIU.

W sobotę 2-go lipca o godz. 1900 w klasztorze OO. Kapucynów w Sędziszowie spotkanie organizacyjne uczestników Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę.

Kamieniarze zakończyli w miniony piątek układanie schodów i posadzek na chórach.  Teraz trzeba zamontować poręcze i balustrady oraz wykonać szpalety przy otworach drzwiowych i  okiennych, wykończyć część tynków przy lewej klatce schodowej i zamontować drzwi. We wtorek firmie kamieniarskiej wpłacimy 10 tys. zł i  pozostanie nam do zapłaty na przyszły miesiąc kolejne 10.