Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Oktawa NARODZENIA PAŃSKIEGO

świętego Szczepana – męczennika

26  grudnia  2017 roku

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się ubogacenia świątecznej liturgii. Pani Justynie wraz z ekipą, dziękujemy za wystrój kościoła, panom za przygotowanie choinek, panu Witoldowi za oświetlenie i nagłośnienie, Sekcji Muzycznej za kolędowanie przed Pasterką, liturgicznej Służbie Ołtarza za posługę.

Dziękujemy dyżurującym przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół za wszelkie prace i złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli nr 4 klatki III  i IV.

Dziękujemy za ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone na Fundusz Obrony Życia i dzisiejsze ofiary przeznaczone na rzecz katolickich uczelni w Polsce.

Najbliższa niedziela to liturgiczne święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – odpust na Czekaju. Jest to również ostatni dzień roku kalendarzowego. Na zakończenie każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynne.  Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W poniedziałek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Porządek Mszy Świętych niedzielny.

W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę. Jest to okazja do osobistego spotkania duszpasterzy z parafianami. Na wspólnej modlitwie i błogosławieństwie mieszkania, w miarę możliwości, gromadzą się wszyscy domownicy. Dzieci i młodzież przygotują zeszyty do pamiątkowego podpisu.

Na stole przykrytym obrusem, powinny znajdować się Krzyż i zapalone świece, kropidło i woda święcona.

Odwiedziny kolędowe w czwartek i piątek rozpoczynają się od godz. 1530.

Księża odwiedzą mieszkańców:

 

czwartek:                    ul. Udzieli 1,   Konarskiego 2   i   Konarskiego 9

piątek:                        ul. Chopina,   Kraszewskiego    i   Konarskiego 15

sobota (od godz. 900) : ul. Pułaskiego (cz. górna, powyżej Asnyka)  Pułaskiego (cz. dolna).