Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXI Niedziela Zwykła

27 sierpnia  2017 roku

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Konarskiego 15.

Dzisiaj i przyszłą niedzielę, po Mszach Świętych ministranci i przedstawiciele CARITAS, zbierać będą ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym przez wichury i nawałnice, jakie nawiedziły w minionych tygodniach nasz kraj.

W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1800. Jest to równocześnie spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego. Dlatego w czwartek do spowiedzi prosimy uczniów szkoły podstawowej, a w piątek gimnazjalistów i uczniów szkół średnich.

Rok Szkolny rozpoczyna się w poniedziałek 4-go września uroczystą Mszą Świętą o godz. 800; następnie uroczystości w szkole.

W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Na godzinę przed wieczorną Eucharystią modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W niedzielę przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę przeznaczona jest na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne.

W dniach od 3 do 10 lutego, organizowana jest z naszej parafii wspólnie z biurem podróży TRINITY-PL, pielgrzymka do Ziemi Świętej. Jest to czas zimowych ferii szkolnych.

Wylot wyczarterowanym samolotem i powrót jest do Rzeszowa. Przewidywany koszt to 900zł i 555 $ US oraz 130 $ płatne przewodnikowi w Izraelu. (Bliższe informacje można uzyskać u ks. proboszcza.) Ogłoszenie jest podane z tak dużym wyprzedzeniem ze względu na konieczność rezerwacji do końca października biletów na czarterowany samolot. Zapisy chętnych w Kancelarii Parafialnej.

W środę 6-go września na terenie Ropczyc przy parafiach będą odbierane elektro-śmieci. Szczegóły podamy za tydzień.

Na tablicy ogłoszeń wywieszono informacje dotyczące rodziców dzieci klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych, w związku z organizacją roku szkolnego. Spotkania będą: 1 września (klasy I) i 28 sierpnia (oddziały przedszkolne).

Centrum Kultury i Urząd Miejski zapraszają 3-go września na X Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych. Rozpoczęcie o 1230 na ropczyckim rynku.

W Górze Ropczyckiej 03.09.2017 w Parku BUCZYNA w godz. 17 -19 występ kwartetu smyczkowego Lejdis Quartet – wstęp wolny. W razie niepogody występ będzie w kościele Świętego Jakuba.