Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

I NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2022 roku

 

Rozpoczynamy ADWENT. Jest to okres kiedy w życiu Kościoła, w szczególny sposób przygotowujemy się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Od jutra wieczorem roraty.
Do udziału w tych nabożeństwach ze światłem zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci

z lampionami. Prosimy, aby dzieci przygotowały na każdy dzień karteczki ze swoimi imionami i składały je do koszyczka.

Dziękujemy wszystkim przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troskliwą opieką naszą świątynię. Wdzięczni jesteśmy za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej nr 3, klatka 5, 6 i 7.

W czwartek i piątek spowiedź od godz. 1700. W czwartek możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych z Komunią Świętą, a od godz. 1700 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

Od czwartku triduum przed parafialnym odpustem. W czwartek na zakończenie adoracji modlitwy ku czci św. Barbary i o powołania. Podobnie w sobotę, na zakończenie adoracji modlitwy przez wstawiennictwo naszej Patronki. W piątek litanię do Serca Pana Jezusa odśpiewamy w czasie Komunii Świętej. Natomiast o godz. 2000 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa ku czci św. Barbary, adoracja i pieśni uwielbieniowe oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do wspólnego, modlitewnego czuwania.

W niedzielę ODPUST parafialny. Suma o godz. 1130, której będzie przewodniczył
J. E. ks. bp Edward Białogłowski. Słowo Boże wygłosi ks. prałat Marian Kondysar. Na pozostałych Mszach świętych kaznodzieją będzie ks. Krzysztof Sławniak. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny.

Przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne.

Druga niedziela Adwentu jest tradycyjnie „Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” Do puszek będą zbierane ofiary na ten cel.

Przez najbliższe trzy tygodnie możemy włączyć się w materialną pomoc dla potrzebujących. Przy choince Fundacji Małych Stópek można składać artykuły dla małych dzieci „paczuszka dla maluszka”; a przy kaplicy M B Fatimskiej artykuły dla potrzebujących rodzin. Jest to inicjatywa CARITAS – „Torba miłosierdzia”. Caritas przygotowuje także paczki dla rodzin na Ukrainie.

W drugą i trzecią niedzielę Adwentu u ministrantów i Oazy będzie można odebrać „sianko na stół wigilijny” i religijne kartki świąteczne. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na działalność grup duszpasterskich.

Już od dzisiaj u pana Organisty można odebrać opłatki wigilijne. 

We wtorek 29 listopada w Szkole podstawowej nr 5 odbędzie się wieczór poetycki pt. „Życie jest jak poezja”. swoje wiersze zaprezentują poetki z Lubziny – panie Maria BOJARSKA i Zuzanna OSTAFIN. Organizatorzy serdecznie zapraszają.