Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia

27  grudnia  2020  r.

 

Wszystkim dyżurującym, którzy troszczyli się w minionych dniach o naszą świątynię, dziękujemy za włożoną pracę w sprzątanie, dezynfekcję i przygotowanie kościoła na święta oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Pułaskiego 35 i 37.

Wszystkim, którzy zadbali o odświętny wystrój kościoła serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

By nikogo nie pominąć, to tym razem bez wymieniania imion i nazwisk.

Dziękujemy panom za przygotowanie i zmontowanie szopki, wdzięczni jesteśmy za ofiarowane choinki. Nowe, przekazane przez panie, wykonane ręcznie ozdoby, przystroiły drzewka przy szopce, a „ekipa dekorująca” przystroiła prezbiterium i kaplice. Wdzięczni jesteśmy za przygotowanie przyłączy elektrycznych. Grupie śpiewającej przed Pasterką
o północy za wprowadzenie w radosną atmosferę Bożego Narodzenia. Pamiętamy o Liturgicznej Służbie Ołtarza, lektorach i lektorkach czytających Pismo Święte i wszystkich, którzy na co dzień troszczą sie o kościół. Serdeczne Bóg zapłać!

Dziękujemy za ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone na fundusz obrony życia i wczorajsze ofiary, które przeznaczone są na rzecz katolickich uczelni. Bóg zapłać!

Pan organista wszystkim, którzy nawiązując do wieloletniej tradycji, zechcieli od niego odebrać opłatki na stół wigilijny składa serdeczne podziękowania. Bóg zapłać!

W czwartek wieczorna Msza święta na zakończenie roku będzie wyjątkowo o godz. 1700 ze względu na przepisy porządkowe. Chcemy by powrót uczestników nabożeństwa dziękczynnego nie budził u nikogo niezdrowych emocji. Za udział w wieczornej liturgii można zyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy
i dziękczynienia Bogu za miniony rok.

W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, pierwszy piątek miesiąca. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny.

W sobotę modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi od godz. 1700.

W niedzielę 3 stycznia zmiana tajemnic różańcowych po sumie. Składka na tacę przeznaczona jest na rzecz diecezji i seminarium Duchowne.

Ze względu na istniejące okoliczności, tegoroczne spotkanie kolędowe będzie miało specjalną formę, zachowując przy tym obowiązujące przepisy sanitarne.

Na wieczorne Msze święte w dni powszednie zapraszamy mieszkańców poszczególnych części parafii. Po Mszy świętej sprawowanej w ich intencji odbędzie się w kościele spotkanie kolędowe połączone z modlitwą i błogosławieństwem. Przedstawicielom rodziny przekażemy okolicznościowe kalendarze i świąteczne kartki ze specjalną modlitwą – litanią ropczyckich parafii i rodzin do odmówienia wspólnie w gronie najbliższych. Będzie też obrzęd poświęcenia wody, którą pokropimy nasze mieszkania. Wodę można przynieść ze sobą lub nabrać w kościele. Dla dzieci przygotowaliśmy obrazki. Prosimy zatroszczyć się o osoby samotne, chore, niepełnosprawne mieszkające w sąsiedztwie, które z różnych przyczyn nie będą mogły uczestniczyć w kolędowym spotkaniu.

Zapraszamy: 28 grudnia mieszkańców z ul. Żeromskiego 1, 2, 4.

                     29 grudnia mieszkańców z ul. Żeromskiego 3, 6, 8.

                     30 grudnia mieszkańców z ul. Żeromskiego 5, 7, 10 i 12.