Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

IV Niedziela Zwykla

28 stycznia 2018 roku

 

Dziękujemy dyżurującym przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół za wszelkie prace i złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Żeromskiego 1.

Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1700.

W czwartek na pół godziny przed wieczorną Eucharystią możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek 2-go lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 700, 900 i 1800.

Na Mszach Świętych poświęcenie gromnic.

Ofiary składane na tacę przeznaczone są na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji. Od godz. 1000 odwiedziny chorych z Komunią Świętą z racji pierwszego piątku.

W sobotę od godz. 1700 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy (pierwsza sobota).

W niedzielę – pierwszą miesiąca przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Składaka na tacę przeznaczona jest na cele diecezjalne.

W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Wszystkim, którzy zechcieli otworzyć drzwi domów i mieszkań przed kapłanem, który przychodzi z błogosławieństwem i modlitwą serdecznie dziękujemy. Jesteśmy wdzięczni za Waszą obecność, wspólną modlitwę, życzliwość, zainteresowanie sprawami parafii i życia Kościoła. Dziękujemy za uwagi i propozycje duszpasterskie, za ofiary złożone na rzecz parafii i duszpasterzy. Bóg zapłać!

Radujemy się nowymi mieszkańcami i rodzinami. Zachęcamy do czynnego włączenia się w życie parafii przez udział w nabożeństwach, tworzenie nowych róż różańcowych, zasilenie swoją obecnością Sekcji Muzycznej ŚDM, wstąpienie do bractwa Dobrej Śmierci, któremu patronuje Matka Boża Bolesna, parafialnej CARITAS;, młodzież i dzieci zapraszamy na spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza, KSM-u i Oazy.

Zachęcamy tych, którzy mogą, o uporządkowanie spraw związanych z życiem sakramentalnym. Zawsze można liczyć na radę i pomoc kapłańską, jeśli ktoś zwróci się z zapytaniem czy prośbą.

Przez najbliższe kilka tygodni na ekranie, po zakończeniu Mszy Świętej, będzie wyświetlany tekst modlitwy do Świętego Michała Archanioła. Niektórzy pytali o zakrystię i następujące tam zmiany. Na razie wyposażono w meble zakrystię ministrancką , z toalety można korzystać już bez utrudnień. Dalsze prace prowadzone będą po feriach szkolnych.

Jeszcze raz dziękując za wspólnie spędzony czas na duszpasterskiej kolędzie polecamy Wszystkich Bogu przez orędownictwo Matki Bożej. Msza Święta koncelebrowana w intencji parafian, którzy przyjęli wizytę duszpasterską będzie w Święto Ofiarowania Pańskiego o godz. 1800. POD TWOJĄ OBRONĘ…