Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

II Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021 r.

 

Dziękujemy dyżurującym w minionym tygodniu mieszkańcom za troskę o parafialną świątynię i liczny udział w pracach przy sprzątaniu, dezynfekcji i przygotowaniu kościoła na niedzielę oraz za złożoną znaczną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Pułaskiego numery parzyste od nr 10 do końca.

Dzisiaj, w drugą Niedzielę Wielkiego Postu, do puszek zbierane są ofiary, które Kościół przeznacza na Dzieło Pomocy „Ad Gentes” dla polskich misjonarek i misjonarzy pracujących na misjach w Ameryce Łacińskiej, Afryce, Azji i Oceanii. Pozyskane fundusze przeznaczone są przede wszystkim na walkę z głodem, niedożywieniem oraz pomoc dla matek samotnie wychowujących dzieci, opuszczonych, niepełnosprawnych i starszych. Materialnej pomocy można również udzielić poprzez wysłanie SMS-a 72032MISJE.

Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1700.

W czwartek od 1730 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 1800 Nowenna ku czci św. Barbary, modlitwy o powołania i Msza Święta.

W sobotę od godz. 1700 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby diecezji i Seminarium Duchowne.

Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć u przedstawicieli parafialnej CARITAS i w zakrystii cukrowe baranki na stół wielkanocny (5 zł). Od dzisiaj w koszyczku przed głównym wejściem wyłożone są skarbonki CARITAS, do których możemy składać w rodzinach ofiary (jałmużnę wielkopostną). Dar ten przyniesiemy w Niedzielę Miłosierdzia i złożymy przed obrazem Jezusa Miłosiernego.

Ze wzruszeniem i pewnym zaskoczeniem przyjęliśmy Państwa reakcję na propozycję fundacji poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej. Już w niedzielę chętnych do ufundowania było osiem rodzin (cztery z parafii i cztery z poza). We wtorek przed południem, wszystkie stacje były zarezerwowane. Ofiary jakie są składane w dalszym ciągu: indywidualne, od rodzin, mieszkańców ulic, bloków i grup duszpasterskich przeznaczone będą na dalszy wystrój parafialnej świątyni. Przede wszystkim prezbiterium, gdzie będzie umieszczony duży krzyż z dwumetrową figurą Pana Jezusa wykonaną z brązu i tombaku oraz tabernakulum o średnicy prawie jednego metra. Całość dopełni wijąca się od ziemi winna latorośl „podążająca do stóp Krzyża” i „zwiewne” postacie aniołów wyłaniające się z wnęk prezbiterium adorujących Chrystusa na Krzyżu i w Tabernakulum.