Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

V NIEDZIELA WIELKANOCY

29 kwietnia  2018 roku

 

Dyżurującym przedstawicielom rodzin dziękujemy  za prace porządkowe,  przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę.  Bóg zapłać!

 O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 1 klatka 7 i  Armii Krajowej 2, klatka 1.

W czwartek liturgiczna Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – państwowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja. W naszym kościele Msze Święte w porządku niedzielnym. Na pół godziny przed wieczorną Eucharystią możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Z racji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w kościele Matki Bożej Królowej Rodzin o godz. 1515  Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po liturgii złożenie kwiatów pod tablicami pamięci przy kościele farnym i przy Pomniku Pamięci. Po części oficjalnej na rynku odbędzie się majowy piknik. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Od wtorku po wieczornej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe (w czwartek i sobotę majówka przed Mszą Świętą).

Prosimy o przystrojenie przydrożnych krzyży i kapliczek.

W czwartek i piątek od godz. 1800 spowiedź. W piątek liturgiczne wspomnienie Świętego Floriana – Patrona Strażaków.

W sobotę  od godz. 800 odwiedziny chorych. Od godz. 1800 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W niedzielę 6-go maja Jego Ekscelencja ks. Biskup Ordynariusza Jan Wątroba rozpocznie kanoniczną wizytację naszej parafii:

– uroczyste powitanie Arcypasterza na Mszy Świętej o godz. 930,

– przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych,

– o godz. 1300 dodatkowa Msza Święta, w czasie której uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego i przyjmą Komunię Świętą,

– o godz. 1900 Msza Święta z obrzędem udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży z klas trzecich Gimnazjum.

W poniedziałek 7-go maja spotkania ks. Biskupa w instytucjach i szkołach.