Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

 IX TYDZIEŃ ZWYKŁY

29 maja 2016 roku

Wraz ze wspólnotą parafii w Ropczycach – Granicach, której patronuje święta Urszula Ledóchowska radujemy się z uroczystości konsekracji kościoła, której dokona dzisiaj o godz. 1100 Jego Ekscelencja ks. bp Jan Wątroba ordynariusz rzeszowski.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu dbali o nasz kościół za prace porządkowe, zwłaszcza w czasie oktawy Bożego Ciała, za przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. AK nr 2, kl. VI i VII oraz AK 3, kl. I.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się zorganizowania i pobożnego przeżycia procesji eucharystycznej w czasie Uroczystości Boże Ciała. Dziękujemy przedstawicielom Róż Różańcowych za przygotowanie ołtarzy stacyjnych przy Krzyżu Powstańców Styczniowych i papieskim obelisku. Liturgicznej Służbie Ołtarza za asystę i przygotowanie liturgii, paniom za udział w procesji z feretronami, strażakom, orkiestrze, panom Organistom, harcerzom i pocztom sztandarowym, dzieciom, które już zapraszamy na nabożeństwo w najbliższy czwartek, Policji za zabezpieczenie ruchu i troskę o nasze bezpieczeństwo. Bóg zapłać!

Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1800.

W czwartek ostatni dzień Oktawy Bożego Ciała. Na zakończenie liturgii poświęcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo małych dzieci. Pół godziny przed wieczorną Eucharystią możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek liturgiczna Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

Od godz. 800 odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Wieczorem od godz. 1800 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W niedzielę przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele diecezjalne i seminarium duchowne.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać!