Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

I TDZIEŃ ADWENTU

29 listopada 2020 roku

 

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna ADWENT – czas liturgicznego, radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana na końcu czasów i w tajemnicy świat Bożego Narodzenia.

Od jutra, w dni powszednie wieczorem roraty (za wyjątkiem najbliższego piątku – roraty o godz. 700). Dzieci, które z lampionikami będą uczestniczyły w tych nabożeństwach prosimy, aby przygotowane karteczki z imionami składać do koszyczka na rozpoczęcie procesji ze światłem.

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o parafialną świątynię, dziękujemy za włożoną pracę w sprzątanie, dezynfekcję i przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Konarskiego 17. Sprzątanie kościoła będzie w czwartek po wieczornym nabożeństwie.

W piątek odpust parafialny ku czci świętej Barbary. Msze święte o godz. 700, 900, 1600 i suma o godz. 1800. Wszystkich, którzy uczestniczą w odpuście (nawet za pośrednictwem mediów elektronicznych) nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca będzie w czwartek od godz. 1700. Spowiadać będzie czterech kapłanów. Nie przewiduje się spowiedzi w uroczystość odpustową. Od godz. 1730 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy od 1700.

W niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę przeznaczona jest na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne.

U ministrantów lub w zakrystii można nabyć teksty Ewangelii na każdy dzień.

U pana Organisty można otrzymać opłatki na stół wigilijny.

Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół CARITAS rozprowadzał będzie świece.

Na tablicy informacyjnej wywieszone jest ogłoszenie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.