Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

V Niedziela Wielkanocy

3 maja 2015 roku

 

         Dziękujemy wszystkim, którzy troszczyli się o nasz kościół w minionym tygodniu, za prace porządkowe i przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul.  Armii Krajowej nr 2, z klatki IV i V.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na rzecz Seminarium Duchownego i diecezji.

W związku z trzęsieniem ziemi w Nepalu i krajach sąsiednich CARITAS organizuje pomoc dla poszkodowanych. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę do puszek Caritas zbieramy ofiary na ten cel. Bóg zapłać za hojność!

W przyszłą niedzielę przypada 10-ty dzień miesiąca. Jak pamiętamy, w tym roku do listopada, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pielgrzymowanie do relikwii błogosławionej Matki Angeli Truszkowskiej założycielki sióstr Felicjanek. Relikwie błogosławionej będą wystawione przez całą niedzielę.

Na Mszy Świętej o godz. 1130 uczniowie klas trzecich uczestniczyć będą w rocznicowej Eucharystii. Niech stanie się to okazją, do naszej wdzięcznej modlitwy za dar Pierwszej Komunii Świętej nas wszystkich.

Składka na tacę z drugiej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościoła. W miniony wtorek zapłaciliśmy kolejną ratę (5 tys. zł) za granitowe elementy wykończeniowe przy wejściach do świątyni.

Parafia w Małej zaprasza na nabożeństwa Drogi Krzyżowej od kościoła do pomnika Chrystusa Króla, w drugie piątki miesiąca, od maja do października o godz. 1800.

Dzisiaj w Ropczycach o godz. 1400, w kościele Przemienienia Pańskiego uroczysta Msza Święta za Ojczyznę i złożenie kwiatów pod pamiątkowymi tablicami przy kościele. Od 1530 piknik na Stadionie Miejskim. Organizatorzy zapraszają.